MASAŻ BALIJSKI

MASAŻ BALIJSKI

MASAŻ BALIJSKI 

Masaż Balijski wywodzi się z czasów starożytnych, a zapoczątkowano go na wyspach Indonezji. Łączy w sobie techniki balijskie i jawajskie. Jego wyjątkowość polega na tym, że podczas jednego zabiegu wykorzystywane są nie tylko techniki masaży indonezyjskich, ale także różnorodne praktyki wschodniej medycyny alternatywnej, takie jak: chińska akupresura, hinduska ajurweda, refleksologia, aromaterapia czy elementy jogi.

Jest to niezwykły, bardzo kompleksowy, drobiazgowy i precyzyjny system terapeutyczny uwzględniający całe ciało (z pominięciem stref intymnych). Mieszkańcy wysp Indonezyjskich wierzą w to, że gdy krew i tlen swobodnie przepływają przez ciało to energia również ma nieograniczoną drogę cyrkulacji, i tylko wtedy człowiek może osiągnąć stan rozluźnienia, harmonii oraz dobrego zdrowia i samopoczucia. A można to osiągnąć właśnie poprzez masaż.

PRZEBIEG

Moim zadaniem jest wzbudzenie uczucia całkowitej harmonii duszy i ciała. Aby to osiągnąć wykonuję szereg precyzyjnych ruchów, głęboko oddziałując na ciało. Pracuję dłońmi, ale również przedramionami. Balansując ciężarem swojego ciała wpływam na kanały przepływu energii, odblokowując je, poprzez głaskanie, uciskanie, rozcieranie, rozciąganie oraz delikatne oklepywanie. Dzięki połączeniu w tym masażu wielu azjatyckich technik, staje się on zabiegiem relaksacyjnym, ale również bardzo głębokim, a przy tym bezbolesnym i rozluźniającym.

Bardzo istotnym elementem balijskiego systemu terapeutycznego jest stosowanie naturalnych olejków eterycznych, których zadaniem jest uspokojenie pacjenta oraz zapewnienie prawidłowego przepływu krwi i limfy. Dzięki szerokiej palecie zapachów, które posiadam, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Masaż odbywa się przy akompaniamencie odprężających dźwięków oryginalnej balijskiej muzyki.

KORZYŚCI

Korzyści płynących z poddania się temu masażowi jest wiele. Przede wszystkim usprawnia krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie szybciej rozprowadzany jest tlen do wszystkich komórek w ciele, produkty przemiany materii są natychmiast wydalane, w takim samym tempie następuje  pozbycie się toksyn z organizmu i poprawa funkcjonowania układu odpornościowego. To wszystko oczywiście wpływa pozytywnie na cały organizm.

Masaż Balijski zalecany jest między innymi dla osób cierpiących z powodu zaburzeń związanych z układem oddechowym o podłożu astmatycznym i alergicznym (zarówno w przypadku ostrych, jak i chronicznych stanów chorobowych).  Z tego zabiegu często korzystają sportowcy.  Jest on bowiem elementem kuracji wspomagającej leczenie i łagodzenie dolegliwości występujących po długotrwałym wysiłku,  a także przyśpiesza regenerację po kontuzjach i zmniejsza bóle stawów. Niewątpliwie techniki powodują rozluźnianie mięśni i uwalnianie napięć w ciele, poprzez głęboką stymulację tkanki mięśniowej i skórnej.  Masaż ten jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem i cierpią na uporczywe bóle pleców i kręgosłupa. Po zabiegu poprawia się również zdolność ruchowa (masaż jest zalecany dla osób z chorobami reumatycznymi).

Pomocy w masażu balijskim mogą też poszukać osoby cierpiące na bóle głowy, także te o podłożu migrenowym. Doskonale niweluje napięcia, powstałe w wyniku długotrwałego stresu, niepokoju, może być stosowany jako element terapii wspomagającej leczenie depresji oraz bezsenności.

Warto dodać, że dzięki zastosowaniu olejków eterycznych masaż balijski działa również na skórę . Dzięki silnym uciskom olejek jest przez nią wchłaniany, co sprawia, że jest bardziej nawilżona i wygładzona.

Po masażu odczujecie Państwo fizyczną i psychiczną przyjemność, ciało będzie odprężone, a mięśnie rozluźnione. Zniknie uczucie stresu i niepokoju. Organizm się zregeneruje, a umysł oczyści i będzie gotowy przyjmować nowe wyzwania.

Ja, jako osoba wykonująca ten masaż również się wyciszam, staram się odblokować kanały energetyczne masowanego. Dzielę się z przyjemnością swoją pozytywną energią i z całym sercem i starannością podchodzę do wykonania zabiegu, gdyż jestem pewna, że za każdym razem efekt będzie zadawalający.

MASAŻ TRWA 70 MIN

DO MASAŻU UŻYWAM WYŁĄCZNIE OLEJÓW I OLEJKÓW NATURALNYCH NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI!

Olej jest podgrzewany podczas całego masażu. 

WYKONUJĘ GO TAM, GDZIE SIĘ TYLKO DA;D

(u klienta, u siebie w domu lub w terenie)

CENNIK MASAŻY