MASAŻ AROMATERAPEUTYCZNY

Użycie olejku w masażu aromaterapeutycznym

Masaż aromaterapeutyczny jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej użytecznych sposobów aromaterapii. Oddziałuje na organizm za pomocą wtłaczania olejków eterycznych przez skórę powolnymi i głębokimi ruchami dłoni masażysty, wywołując natychmiastową reakcję miejscową i ogólną w krótkim czasie. Połączenie technik masażu relaksacyjnego i naturalnych olejków eterycznych umożliwia uzyskanie efektu maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała i umysłu.

Aromaterapia pod różnymi postaciami była znana już w starożytności. Wykorzystywano moc olejków eterycznych do różnych celów, wśród których działania terapeutyczne były najważniejsze. Zastosowanie w życiu codziennym odkryli starożytni Egipcjanie (sama Kleopatra napełniała poduszki płatkami róż, co zapewniało jej dobry sen), Grecy (Hipokrates zalecał swoim pacjentom codzienne kąpiele aromatyczne i masaże olejkami w celach leczniczych) Rzymianie (w owych czasach ciało ludzkie stanowiło przedmiot kultu, a zapachy zapewniały zdrowie, siłę, piękno i zmysłowość, używano olejów także do religijnych obrzędów) czy Hindusi (którzy uważali, że aromaty otwierają duszę i rozum).

W czasach współczesnych dążymy do przywrócenia utraconej harmonii kierując się ku starej mądrości ludowej, a tym samym ponownie odkrywamy zbawienną moc olejków eterycznych.

PRZEBIEG

Masaż aromaterapeutyczny jest masażem płynnym i spokojnym i takie też są moje ruchy dłoni. Wykonuję je głaszcząc, rozcierając oraz ugniatając, indywidualnie dobierając siłę nacisku. Celem jest zrelaksowanie i uwolnienie od napięć. Masowane jest całe ciało pomijając twarz i głowę oraz strefy intymne. Technika polega na powolnym i głębokim wcieraniu pachnących olejów w ciało. Do zabiegu używam wyłącznie olejów naturalnych, które są olejami bazowym, do nich następnie dodaję kilka kropli naturalnych olejków aromaterapeutycznych (może być to jeden zapach lub kompozycja kilku). Aromaty dobieramy wspólnie z klientem, aby masaż był w pełni satysfakcjonujący, a zmysł węchu ukojony.

Olejki działają zarówno na zmysł powonienia, jak i na zakończenia nerwowe.

Zabieg przynosi odprężenie fizyczne i psychiczne dzięki leczniczym substancjom zawartym w olejkach, z których każdy posiada inne właściwości. A sposoby przyswajania zapachów poprzez wchłanianie przez skórę oraz dodatkowo układ oddechowy, sprawiają, że poprawa ogólnego stanu organizmu następuje natychmiastowo.

            Łagodząco i relaksująco działa również lecąca w tle muzyka, której spokojny ton również wpływa na dobry nastrój.

            Wszystkie olejki w różnym stopniu działają przeciwbakteryjne, odkażająco, przeciwbólowo, przeciwzapalnie a nawet przeciwwirusowo. Bardziej szczegółowy opis używanych przeze mnie olejków znajdziecie Państwo w zakładce OLEJE I OLEJKI, gdzie można się zapoznać z ich właściwościami oraz dokonać wstępnego wyboru.

KORZYŚCI

Aromaterapia odnosi się do człowieka jako do integralnej całości, a jej zabiegi mają na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu. A masaż połączony z jej właściwościami jest najskuteczniejszym sposobem na pobudzanie naturalnego systemu odpornościowego do efektywniejszego działania. Jest jedną z lepszych metod redukcji napięć mięśniowych, objawów stresu i zwiększania cyrkulacji krwi i limfy. Ponadto oczyszcza organizm z toksyn, uśmierza ból, przywraca prawidłowy rytm serca i poprawia krążenie. Dobrze oddziałuje na układ nerwowy, łagodzi zmęczenie i napięcia przynosząc ukojenie i spokój wewnętrzny, pomaga w walce z bezsennością i ogólnym wycieńczeniem organizmu, likwiduje negatywne emocje, uczucie lęku i pozwala na szybsze wyrównanie stanów energetycznych. To także zabieg korzystnie wpływający na wygląd ciała, wspomaga likwidację nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz oprawia gładkość i jędrność skóry.

Zabieg pomocny jest także dla kobiet cierpiących z powodu bolesnych miesiączek, mających dolegliwości związane z PMS lub z okresem menopauzy. Jest wykorzystywany również jako wspomaganie po intensywnym wysiłku fizycznym.

               Masaż aromaterapeutyczny ma więc szerokie zastosowanie, a szczególnie polecany jest osobom zestresowanym, przemęczonym, przepracowanym, nie mającym czasu na aktywność fizyczną oraz tak bardzo ważny dla człowieka odpoczynek.

MASAŻ TRWA 60 MIN

DO MASAŻU UŻYWAM WYŁĄCZNIE OLEJÓW I OLEJKÓW NATURALNYCH NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI!!!

Olej jest podgrzewany podczas całego masażu. 

WYKONUJĘ GO TAM, GDZIE SIĘ TYLKO DA;D

(u klienta, u siebie w domu lub w terenie) 

CENNIK MASAŻY